TOC Consulting

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Transformacja Ograniczeń

Eliyahu M. Goldratt

Dr Eliyahu M. Goldratt (1947-2011)

 

Dr Eliyahu M. Goldratt jest twórcą Teorii Ograniczeń (TOC) i autorem biznesowych bestsellerów takich jak: Cel, Łańcuch krytyczny, Cel 2 (To nie przypadek), Czy to nie oczywiste, Necessary but not sufficient i wielu innych. Goldratt to jeden z najbardziej znanych i opiniotwórczych ludzi biznesu na świecie.
Zarządzanie Ograniczeniami autorstwa Goldratta jest stosowane przez tysiące przedsiębiorstw i organizacji, wykładane w setkach uczelni wyższych i szkołach biznesu na całym świecie. Do dziś sprzedano ponad 4 miliony egzemplarzy książek przetłumaczonych na 23 języki. Fascynująca praca dr Goldratta jako pisarza, nauczyciela i pioniera biznesu zmienia sposób myślenia w zarządzaniu na całym świecie.
W 2002 Goldratt stworzył Goldratt Group w skład której wchodzą Goldratt Consulting i Goldratt Schools organizacje prowadzące szkolenia i wdrożenia z zakresu metod zarządzania Teorii Ograniczeń na całym świecie.
Goldratt założył także i aktywnie wspierał TOC for Education organizację non-profit popularyzującą metody Teorii Ograniczeń w edukacji.