AKADEMIA TOC I STUDIA PODYPLOMOWE Zarządzanie Ograniczeniami (Constraints Management)

 

Janusz Kamieński, Prezes Zarządu, EC Sp. z o.o., 2019
Każda przyczyna ma swój skutek. A każdy efekt ma optymalną drogę dotarcia doń. Akademia TOC pozwala zdobyć wiedzę niezbędną do odkrycia procesu przyczynowo-skutkowego pożądanych efektów, a także do zaplanowania i wdrożenia stosownych zmian, przy minimalnych kosztach własnych.
Zdecydowanie polecam! I to każdemu! Niezależnie, czy działa na produkcji, w handlu, finansach, czy zasobach ludzkich.

 

Andrzej Wąsik, 2019
Jako dyrektor finansowy w firmach produkcyjnych niejednokrotnie zastanawiałem się nad polepszeniem wyników finansowych firm bez koncentracji przede wszystkim na kosztach. Uczestnictwo w szkoleniu Akademia TOC dało mi odpowiedź na te i inne pytania. Metoda TOC daje ogromne możliwości nie tylko dlatego, że jest prosta w założeniach, ale również dlatego, że jest jest oparta na zdrowym rozsądku.
Mnie jako finansiście szkolenie pomogło w lepszym zrozumieniu nie tylko części operacyjnej organizacji, ale również poddało sposób na skuteczną komunikację z pozostałymi obszarami w obrębie marketingu i sprzedaży oraz projektowym.
Szczerze polecam Akademię TOC - jak również książki TOCzytaj - ponieważ otwiera oczy na wiele zjawisk w organizacjach i pogłębia ich zrozumienie zwiększając możliwości poprawy wyników.

 

Piotr Czekalski, Dyrektor Techniczny i Pełnomocnik ds. Jakości, Printor Sp. z o.o., 2017
Jak tym zarządzić, jak ogarnąć ten chaos urządzeń, ludzi i programów? Procedury, normy, wizualizacja, szkolenia, 5S, 8D, ABC... . Wielu mówi o światełku w tunelu, dobra - idziemy chłoniemy wiedzę jak gąbka, już wiemy. Wracamy do prozaicznej rzeczywistości i co? - ona nie chce się dostosować a nasze narzędzia - koszmar, jakaś nędzna latareczka, z optyką coś nie tak i wyczerpane ogniwa.
Czyż nie prościej spotkać się z rozumem, ze zdrowym rozsądkiem, wyjść z tunelu na światło już teraz, zaraz?
Bardzo polecam zapoznanie się z TOC mając pełnych pasji i głębokiego zrozumienia przewodników. Daje się ogarnąć ten cały bałagan. Jeden warunek - trzeba nad sobą popracować, Wiadomo, to trochę boli. Aż czuć jak umysł się broni, kiedy każemy mu porzucić stare gotowe schematy, pogrzebać jakąś "niby-wiedzę". Znakomite ćwiczenia pomagają to zrozumieć, Agnieszka czuwa i wspólnie odkrywamy nowe lądy - jakie to proste! Tak, teraz proste.
Najważniejsze - to działa! Nigdy nie wierzyłem w terminowość 100%. Właściwie do dzisiaj nie wierzę ale 98% już w swojej firmie widziałem. To chyba blisko. I tak ze wszystkim, mamy sensowne narzędzia i wiedzę, możemy zmajstrować coś fajnego. Teraz już tak, nawet razem z tymi 5S, 8D itp. Naprawdę warto.

Bartosz Piasecki, 2017
TOC udowadnia, że potęga logiki i zdrowego rozsądku może być wykorzystana w wielu obszarach zarządzania.
Zaś Agnieszka Szepielow z TOC Consulting bardzo łatwo wykazuje, że często tracimy zdolność używania tej potęgi w naszej codziennej rzeczywistości.
I pokazuje, jak to zmienić.
Polecam szkolenia TOC Consulting.
Polecam również doświadczenie, jak pozyskane na tych szkoleniach idee i metody są odbierane w Waszych organizacjach.
Bezcenne :-)

Mariusz Perłowski, Kierownik ds. planowania, SITS, 2015
Efekty szkolenia – sesja, w której brałem udział uświadomiła mi potrzebę prawidłowej komunikacji potrzeb, odpowiedniego ich definiowania wewnątrz organizacji (na wskroś działów/stanowisk kierowniczych z różnych obszarów Firmy), ale i codziennej pracy nad jednolitym rozumieniem danego obszaru. Przedstawione w trakcie szkolenia treści pomogły nam stworzyć masterplany produkcyjne uwzględniające możliwości pozyskania mocy wytwórczych w danych okresach roku z jeszcze większą szczegółowością, ale i jak się okazuje - efektywnością. M.in. dzięki prawidłowej definicji potrzeb produkcyjnych (uzupełniającej nasze wewnętrzne dotychczas prace) - skracamy Lead Time (wydłużony w zeszłym roku do najdłuższego w historii Firmy), obserwujemy również najlepsze z dotychczasowych otwarcie roku w zakresie terminowości (97,5% zamówień).

Marcin Olszewski, Technolog, Zakład Stolarki Budowlanej "CAL", 2015
Akademia TOC dała nowe spojrzenie na całą produkcję. Przestaliśmy skupiać się na rzeczach które wcześniej wydawały się dla nas ważne a zaczęliśmy obserwować i pracować nad ograniczeniem (tam gdzie rzeczywiście były problemy). Całe szkolenie odbywało się miłej i przyjaznej atmosferze oraz było bardzo rzeczowe dzięki kompetencjom i doświadczeniu Agnieszki i Krzyśka. Szkolenie pokazuje narzędzie do rozwiązywania dylematów, konfliktów pozwalających wybrać odpowiednią ścieżkę, jest też wiele gier i symulacji pozwalających zrozumieć gdzie jest ograniczenie i co trzeba zrobić żeby usprawnić produkcję.

Na pewno jest to dobra inwestycja zarówno w rozwój zawodowy i prywatny.

Dorota Szczakowska, Supply Chain Manager, 2015
Cykl szkoleń w ramach Akademii TOC umożliwia przyswojenie założeń składających się na teorię ograniczeń oraz przetestowanie narzędzi logicznego myślenia wykorzystując przykłady z codziennego funkcjonowania firmy, jednostki.
Narzędzia promują analityczne podejście do rozwiązywania problemów, pomagają wydobyć często ukrytą potrzebę oraz kwestionować jednotorowość założeń.
Wykorzystanie gamifikcacji w szkoleniach sprawia, że czas mija niepostrzeżenie, a wiedza pozostaje utrwalona.
Jeżeli miałabym wymienić jeden ze szczególnie fascynujących wykładów, byłaby to część poświęcona zarządzaniu projektami.
Polecam szkolenia profesjonalistom zainteresowanym usprawnianiem organizacji i rozwiązywaniem problemów zapominając o niezdrowych kompromisach.

Aneta Rządkowska, Dyrektor Departamentu Obsługi Poszkodowanych, Allianz TUiR, 2015
Akademia Akademia TOC dała mi przede wszystkim możliwość zrobienia „stop klatki” i spojrzenia na firmę i jej procesy z góry. Okazało się, że branża ubezpieczeniowa też ma swoją taśmę produkcyjną, też posiada zapasy i wąskie gardła, które nie różnią się aż tak bardzo od tych w firmach produkcyjnych. Teoria TOC daje odpowiedzi na wiele pytań – bez względu na dziedzinę, którą reprezentujemy.

Odkryciem dla mnie były również narzędzia TOC i możliwość ich wykorzystania nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym :-)

Godny podkreślenia jest także fakt, że Akademia TOC jest uniwersalna – wiele wyniosą z niej zarówno osoby reprezentujące średnią kadrę zarządzającą, jak i te z większym bagażem doświadczeń tzn. dyrektorzy czy prezesi firm, odkrywane prawdy (te banalne i te nie trywialne :-)) są interesujące zarówno dla laików, jak i osób z dużym doświadczeniem w optymalizacji procesów.
Polecam wszystkim.

Rafał Płotnicki, Senior Manager, Performance Improvement, Ernst & Young Business Advisory, 2015
Świetnie prowadzone szkolenie i przygotowani wykładowcy! Przekazywana wiedza jest utrwalana poprzez odpowiednio dobrane i ciekawe ćwiczenia oraz symulacje. Bardzo merytoryczni prowadzący moderują szkoleniowe sesje w kierunku interaktywnej formy zajęć. Integrują przy tym uczestników, dzięki czemu wymiana wiedzy i synergia zespołu podczas rozwiązywania praktycznych zagadnień stanowi ogromną wartość dodaną szkolenia. Ukończenie szkolenia nie tylko pozwala na zrozumienie koncepcji i narzędzi ToC, ale inspiruje do ciągłego doskonalenia procesów i budowania w tym kierunku kultury organizacyjnej.

Michał Czapek, 2014
Cykl szkoleń w ramach Akademii TOC (2013-2014) był dla mnie bogatym uzupełnieniem i usystematyzowaniem wiedzy zawartej w książkach i artykułach dotyczących Teorii Ograniczeń. Akademia dała mi możliwość poznania osób posiadających rzeczywistą, praktyczną wiedzę nt. TOC, przekładalną na realny i zauważalny wynik biznesowy. Otrzymałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i wskazówki pomocne nie tylko przy wdrożeniu, ale i codziennym zarządzaniu. Pani Agnieszka Szepielow i Pan Krzysztof Abramowski inspirują zaangażowaniem, kompetencjami, ale przede wszystkim postawą systemowego podejścia do zarządzania przedsiębiorstwem, stanowiącą podstawę wysokiej kultury pracy w firmie i osiągania przewidywalnych rezultatów nie będących efektem przypadku, chwilowej koniunktury etc.
W grupie osób nastawionych na rzeczywiste wyniki biznesowe stawiamy sobie cel podniesienia w sposób zauważalny i kontrolowany poziomu produktywności naszego przedsiębiorstwa. Działamy w środowisku ściśle projektowym (branża dużych projektów architektonicznych). Na pewno pochwalimy się rzeczywistymi wynikami; wiedza zdobyta na Akademii TOC będzie miała w nich swój trudny do przecenienia udział.

Adam Dziwoki, Technical & Sales Director, Prevac Sp. z o.o., 2014
Sesje TOC  w których uczestniczyłam spełniły  moje  oczekiwania.  Wiedza przekazana była w sposób uporządkowany i zrozumiały, poparta wieloma przykładami z życia.
Wiele z informacji ze szkoleń   byłem w stanie wykorzystać i wdrożyć podczas codziennej pracy, a o to głównie chodziło;)
Na pewno się kiedyś znowu  zamelduje

Adam Salamon, Production Director, Prevac Sp. z o.o., 2014
Szkolenia prowadzone przez Firmę TOC Consulting dają zupełnie inne spojrzenie na rzeczywistość. Wiele z problemów produkcyjnych daję się rozwiązywać stosunkowo prostymi mechanizmami. Filozofia TOC wskazuje w jasny sposób na których odcinkach należy się skoncentrować. Ćwiczenia praktyczne prowadzone podczas zajęć bardzo trafnie oddziałują na uczestników i dają bodźce do wdrożenia nowej filozofii na własnym obszarze produkcyjnym. Po wprowadzeniu TOC uzyskano znaczne skrócenie czasu przepływu zleceń przez warsztat produkcyjny, poprawie uległa także terminowość dostaw. Bardzo istotnym aspektem jest także zmniejszenie liczby zleceń będących w trakcie produkcji co daje większą przejrzystość i daje możliwość kierowania się bodźcami wizualnymi. Na pierwszy rzut oka widać na jakich odcinkach nastąpiło spiętrzenie produkcji. Ta metoda zarządzania wydaje się być bardzo trafioną dla naszego projektowego profilu produkcji.

Iwo Markowski, Z-ca Dyrektora Finansowego, Marwit Sp. z o.o., 2014
Akademia TOC dała mi zupełnie nowe spojrzenie na świat. Na świat w kontekście biznesowym, ale również pozabiznesowym. Jestem pod wrażeniem spójności koncepcji – łączącej czasami tak odległe elementy jak marketing z produkcją.
Wiem, ze od momentu uczestnictwa w Akademii nic już nie będzie jak przedtem. Nowa jakość wkroczyła w moje życie.

Wojciech Lorens, Kierownik ds. Rozwoju Systemów Medycznych, Medicover, 2014
Zajęcia w ramach Akademii pozwoliły mi zrozumieć, że TOC to przede wszystkim zmiana paradygmatu myślenia i podejścia do rzeczywistości, co pozwala dostrzegać prostotę w pozornie skomplikowanej i złożonej sytuacji. To także zupełnie nowa, oryginalna, a co najważniejsze, skuteczna w swej logicznej konstrukcji metoda rozwiązywania problemów - w duchu współpracy i poszukiwania synergii wszystkich uczestników tego procesu.

Wcześniejsze doświadczenia z lekturą książek dr Goldratta dały mi przedsmak możliwości stwarzanych przez zastosowanie TOC, ale dopiero szkolenia wskazały jak realnie rozwijać umiejętności w tej dziedzinie, pozwalając zapoznać się z konkretnymi narzędziami TOC i optymalnymi sposobami ich użycia, co oznacza między innymi właściwy dobór narzędzia do rodzaju i skali problemu, a następnie systematyczne i konsekwentne osiąganie efektywnego rozwiązania.

Kluczem do sukcesu były tu moim zdaniem:  bardzo dobry dobór materiałów szkoleniowych, ciekawy sposób prowadzenia zajęć uwzględniający praktyczne ćwiczenia i przykłady, a przede wszystkim świetne przygotowanie osoby prowadzącej – z jednej strony dogłębna, praktyczna znajomość TOC, z drugiej strony otwartość na trudne i nieszablonowe pytania.

Z przyjemnością mogę polecić szkolenia oferowane przez Akademię TOC każdemu, kto chce twórczo zmieniać swoje otoczenie (nie tylko w sferze biznesowej, ale również osobistej), wypracować mentalność ukierunkowaną na pozytywne, nieszablonowe myślenie i osiąganie sukcesu na dużą skalę, skutecznie pokonywać bariery blokujące rozwój i zamieniać konflikty we współpracę.

Konrad Karwowski, Siemens Sp. z o.o., 2012
Warsztaty, w których wziąłem udział wiele mi dały. Koncepcje jakie wypracowujemy w mojej małej grupie coraz częściej wypływają na szersze wody.

mgr inż. Kacper Kręcioch, Kingspan Polska, 2008
Pragnę zarekomendować wszystkim początkującym jak i tym bardziej doświadczonym menagerom podyplomowe studia z „ZARZĄDZANIA OGRANICZENIAMI TOC”. Zarówno program zajęć jak i sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność prowadzących są gwarancją starannego przygotowania do wdrożenia technik TOC w obszarze swoich kompetencji. Same techniki TOC są doskonałym narzędziem zwiększającym efektywność produkcji w sposób alternatywny do opacznie pojmowanych metod lean manufacturing. Dla miłośników technik rodem z TPJ (Toyota Production System) jest to doskonałe uzupełnienie i poszerzenie wcześniej zdobytej wiedzy gwarantujące rozwój osobisty i zawodowy.

Tadeusz Hajnowski, Prezes Zarządu, Tester Sp. z o.o., 2011
Serdecznie dziękuję za mile i bardzo pożytecznie spędzony czas w trakcie ostatniej sesji Akademii [TOC 2011].
Mimo, że wcześniej czytałem nt. narzędzi TOC , nie mogłem sobie z nimi poradzić. Brakowało mi, jak się dopiero na zajęciach okazało, pewnego istotnego elementu - świadomości, że narzędzia to tylko wsparcie pewnych procesów myślowych. Posługiwanie się nimi w oderwaniu od procedur w tych procesach, nie ma większego sensu. Zajęcia bardzo mi pomogły, usystematyzowały to, co już wiem, dostarczyły nowej wiedzy, ale, żeby nie było zbyt słodko, odsłoniły następny obszar niekompetencji. I znów trzeba się uczyć.

Artur Smolik, Prezes Zarządu, Cerkolor Sp. z o.o., 2011
Kadra Zarządzająca Cerkolor sp. z o.o. uczestniczyła w Akademii TOC [2010 jesienna edycja] zorganizowanej i prowadzonej przez firmę TOC Consulting.
Było to dla nas inspirujące i twórcze doświadczenie. W teoretyczny i praktyczny sposób „dotknęliśmy” problematyki zarządzania ograniczeniami. Nie bez znaczenia pozostaje forma i profesjonalizm prowadzących, ze strony TOC Consulting.
Zainspirowani prostotą i logika rozwiązań proponowanych w TOC, rozpoczęliśmy wdrażanie elementów teorii ograniczeń w produkcji i dystrybucji. Przed nami wyzwania w obszarach sprzedaży, HR, finansach, projektach.
Serdecznie dziękujemy.

Dariusz Szulc, Szef Produkcji Belma Accessories Systems Bydgoszcz, 2010
Menadżerowie w swojej praktyce zawodowej spotykają się wieloma problemami. Codzienne zadania, ilość problemów i konfliktów do rozwiązania powodują, że podejmują decyzje na podstawie własnego doświadczenia, nabytych umiejętności zarządzania i niejednokrotnie na podstawie rutyny. (…). Używając narzędzi TOC eliminujemy rutynę, która jest zabójcza dla właściwej oceny problemu w procesie decyzyjnym.
(…).
Wiedza zdobyta podczas studiów pozwoliła mi na stworzenie programów naprawy w obszarze produkcji, skuteczne wdrożenie projektu zwiększenia wydajności wąskiego gardła, a stosowanie „chmury” ułatwiło prawidłowe rozwiązanie problemu. Menadżerowie stosując narzędzia TOC w praktyce przyczyniają się do poprawy wyników firmy.
Z tego powodu polecam studia TOC dla szerokiego grona menadżerów różnych specjalności.


Konrad Grondek, Dyrektor Produkcji, branża motoryzacyjna, 2009
To zdumiewające, że na szkoleniu z zakresu produkcji, przedsięwzięć, dystrybucji, marketingu pokazywane są narzędzia, które są podstawą rozwiązań z tych obszarów,  a jednocześnie można je zaliczyć do "miękkich umiejętności" mających zastosowanie w wielu obszarach, także w życiu prywatnym. Wiele ćwiczeń, symulacji w przystępny sposób pokazuje wady dotychczasowych rozwiązań powszechnie stosowanych w firmach, a jednocześnie pokazuje sposób wdrożenia i zyski z metodologii TOC.
Co można zyskać po wdrożeniu rozwiązań TOC przekazywanych podczas w Akademii? Całkiem niezłe wyniki - w ciągu 3 tygodni zmiana z nieterminowego dostawcy w realizującego zamówienia na poziomie 100%; poprawę realizacji zamówień (bliską 100%) przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu zapasów półproduktów i wyrobów gotowych.
Gorąco polecam, z jednym zastrzeżeniem - po Akademii TOC firma nie będzie już wyglądała tak, jak wcześniej.


Mariusz Plewka, Production Manager SWEDWOOD Poland Oddział w Lubawie Grupa IKEA, 2005
Do tej pory myślałem, że rozwiązywanie problemów, szczególnie w sytuacjach, kiedy istnieje wiele dylematów, to umiejętność ludzi o specjalnej intuicji menedżerskiej, wykształconej przez lata praktyki. Studia TOC pokazały jednak, że znając i stosując określone narzędzia, skuteczne decyzje mogą podejmować również jeszcze "niedoświadczeni". Polecam je wszystkim, którzy nie wierzą, że zarządzanie może być łatwiejsze.

Mateusz Kowalczykiewicz, ABB, 2007
Zanim zdecydowałem się na studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej miałem juz do czynienia z Teorią Ograniczeń. Głównym motywem udziału było pogłębienie mojej wiedzy oraz chęć zobaczenia praktycznych przykładów wdrożeń tej teorii w innych firmach.

Na pewno w pełniejszym zrozumieniu metody pomógł mi symulator procesu produkcyjnego, dzięki któremu można szybko zauważyć, że próba optymalizacji wykorzystania wszystkich zasobów, maszyn w zakładzie produkcyjnym nie koniecznie musi przynieść pozytywne rezultaty. Teoria Ograniczeń zmusza by patrzeć na system jako całość a nie jako zbiór odrębnych podsystemów.

Studia te w szczególności polecam dyrektorom oraz kierownikom, którzy nie do końca są przekonani, że zarządzanie może być łatwiejsze oraz przyjemne, jeżeli zastosuje się odpowiednie metody. Wdrożenie Teorii Ograniczeń pozwoli "ugasić" wiele pożarów bezpowrotnie.

Dariusz Maciągowski, Industrial Engineer Philips Lighting Poland S.A., 2005
Studia z zakresu Teorii Ograniczeń pozwoliły mi poznać alternatywną strategię rozwoju procesu produkcyjnego.

Siemowit Kalukiewicz, Kierownik Działu Przygotowania Produkcji w dużej firmie produkcyjnej
jednocześnie Doktorant na Wydziale Inżynierii Produkcji na Politechnice Warszawskiej, 2005
Będąc uczestnikiem pierwszych w Polsce Studiów Podyplomowych z Zarządzania Ograniczeniami prowadzonych przez wykładowców Goldratt Group, współtwórców metody TOC, otrzymałem kompendium wiedzy w zakresie zarządzania ograniczeniami. Podczas zajęć popartych licznymi przykładami i ciekawymi ćwiczeniami, miałem przyjemność poznać dogłębnie zagadnienia najbardziej mnie interesujące związane z zarządzaniem produkcją oparte na metodyce TOC, dające zastosować się skutecznie w praktyce. Poznałem ponadto szereg narzędzi logicznego wnioskowania, zagadnienia związane z zarządzaniem w produkcyjnym środowisku wieloprojektowym, dystrybucją oraz finansami.
Na pewno dalej będę poszerzał wiedzę na ten temat, gdyż wart jest on większego zainteresowania oraz przede wszystkim praktycznego zastosowania.

WPROWADZENIE DO TOC


Joanna Hetnan-Krajewska, Adwokat, radca prawny, Kancelaria Prawnicza PATRIMONIUM, 2017
Szczerze polecam szkolenie „Wprowadzenie do TOC” – dawka solidnej, świetnie podanej (wielkie brawa dla Agnieszki Szepielow!) wiedzy, przydatnej każdemu przedsiębiorcy czy osobie zarządzającej zespołami. Dla mnie był to też kubełek zimnej wody na głowę w odkrywaniu, gdzie są wąskie gardła w mojej firmie i w konkluzji, że tym wąskim gardłem jestem m.in. ja sama...

Krzysztof Huńka, PPH Mega, Koordynator biura projektów, 2015
Przyjechałem na „Wprowadzenie do TOC” aby ugruntować swoją wiedzę zdobytą z książek i internetu. Nie zawiodłem się! Pani Agnieszka z ogromną pasja wprowadziła wszystkich w podstawowe tajniki TOC, zaciekawiła i zainspirowała do dalszego rozwijania się w tym temacie. Dziękuję i polecam.

Uczestnik szkolenia
Bardzo podobało mi się łączenie teorii z praktycznymi przykładami i zobrazowanie praktycznego zastosowania filmem

Marek Chwierut, Prezes Zarządu, C-LON Integracja Systemów Informacyjnych, 2013
Szkolenie „Wprowadzenie do TOC” zmienia sposób myślenia. Otwiera nowe możliwości rozwiązywania problemów.
Wcześniej czytałem „Cel” Goldratta. Jak wszystkie książki „o nowym”. Lekko nudna.
Pani Szepielow potrafi podczas szkolenia zrobić coś dziwnego.
Obecnie wiem, że TOC jest niesamowicie nowatorskie, ciekawe i niezbędne! Szkolę się dalej.
Dzięki Ci, TOC!

 

ZARZĄDZANIE PRODUKCJĄ NA ZAPAS I NA DOSTĘPNOŚĆ


Jarosław Żytowicz, Dyrektor Sprzedaży, MARWIT Sp. z o.o., 2014
sesja dała nam bardzo dużo do myślenia. Mamy sporo przemyśleń i wniosków. Była najogólniej mówiąc bardzo odkrywcza. Jednocześnie jej forma była bardzo ciekawa – po prostu inna, niestandardowa.

Gabriela Juda, 2014
Na szkolenie TOC trafiłam w ramach projektu unijnego 'Na pomoc pracy". Szkolenie wybrałam sama, kierując się ogłoszeniami o pracę, które w tamtym okresie pojawiały się w internecie. Szkolenie było dla mnie nowym doświadczeniem, ponieważ do tej pory nie pracowałam w miejscach, gdzie niezbędne byłoby planowanie produkcji. Dzięki temu szkoleniu nabyłam nowych umiejętności (m.in. planowania produkcji na ograniczeniach), poznałam problemy, z jakimi borykają się pracownicy pracujący w zakładach, gdzie prawidłowe zaplanowanie wszystkich etapów produkcji ma ogromny wpływ na zyski firmy. Ponadto wysokie kompetencje prowadzących  szkolenie oraz bezstresowa atmosfera, sprawiły, że  poznawanie TOC było łatwe i przyjemne.
Liczę na to, że zdobyty na szkoleniu certyfikat, ułatwi mi dalsze poszukiwania pracy.

Sebastian Skowronek, Kierownik Sekcji Produkcji P4b, NGK Ceramics Polska Sp. z o.o., 2012
Pani Agnieszko, dziękujemy za przeprowadzenie sesji szkoleniowej S2: Zarządzanie produkcją na zapas i na dostępność, szkolenie bardzo nam się podobało i wiele wniosło do codziennej pracy.
Szczególnie ciekawa i nie spotykana dotychczas na różnych innych szkoleniach była praca na symulatorze.

Roman Dziok, 2011
We wrześniu i październiku 2011 uczestniczyłem w szkoleniach "Wprowadzenie do TOC" i "Zarządzanie produkcją na zapas i na dostępność".
Szkolenia zostały zorganizowane w ramach Akademii TOC, przez firmę TOC Consulting.
W mojej ocenie zostały one przeprowadzone w sposób profesjonalny zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym. Trenerzy, p.Agnieszka i p.Krzysztof wykazali się odpowiednimi kompetencjami i wiedzą. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów co stanowiło dla mnie dodatkowy atut, gdyż jak powszechnie wiadomo trening czyni mistrza.
Szkolenia organizowane przez TOC Consulting mogę polecić wszystkim osobom zainteresowanym Teorią Ograniczeń.

Łukasz Hadaś, Politechnika Poznańska, 2005
Wasz kurs na którym miałem przyjemność uczestniczył był bardzo interesujący Jego najsilniejszą stroną była tematyka - mało jeszcze znana Teoria Ograniczeń oraz możliwość realizacji symulacji komputerowych.
Niewątpliwie kurs ma jedną wielką zaletę.... rozbudza zainteresowania Teorią ograniczeń i jej praktyczną realizacją w obszarze produkcji, dystrybucji czy zarządzania projektem.
Co niewątpliwie ma miejsce w przypadku mojej osoby, a szczególnie połączenie aspektów produkcji oraz zarządzania projektem w jednostkowym wytwarzaniu wyrobów złożonych.

Dariusz Maciągowski, Industrial Engineer Philips Lighting Poland S.A., 2005
Dla inżyniera wdrażającego LM szczególnie przydatna okazała się wiedza z zakresu zarządzania buforami. W zrozumieniu metody pomógł mi symulator produkcyjny, dzięki któremu zrozumiałem jak fatalna w skutkach okazać się może maksymalizacja wykorzystania maszyn czy produkcja w partiach.

 

NARZĘDZIA LOGICZNEGO WNIOSKOWANIA

 
Jacek Łatkowski, R&D Director, PREVAC Sp. z o.o., 2014
" ...... wszystko co w życiu planujemy ma na celu swoją realizację i to zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Budujemy dom, planujemy ślub, wakacje, czy też planujemy wdrożyć w firmie nowy produkt na rynek.
Każde z tych przedsięwzięć z pewnością zakończy się sukcesem, jeżeli tylko będziemy kierować się konsekwencją , a przede wszystkim -  logicznym wnioskowaniem, które przecież każdy z nas potrafi.
Należy też podkreślić, że nasz plan nawet gdy podlega zmianom zawsze może być uwieńczony sukcesem zgodnie z oczekiwaniami, jeżeli tylko odpowiednio będziemy nim kierować i starać się mieć go na każdym etapie pod kontrolą.
Na pewno jedną z metod, którą może nam zdecydowanie to ułatwić jest narzędzie logicznego wnioskowania, jakim jest TOC.
Jest na rynku obecnie wiele technik, czy też rozwiązań, którymi można podążać, aby realizować swoje plany, ale TOC z całą pewnością się sprawdza i z całą pewnością mogę to potwierdzić na własnym przykładzie.
Będąc managerem w firmie rozwojowo-produkcyjnej na co dzień spotykam się z problemami zarówno skomplikowanych projektów, produkcji jak i sprzedaży.
W każdym z tych obszarów z całą pewnością przydatne jest TOC, które nie ukrywam w życiu prywatnym też się sprawdza.
Wiele informacji, które zostały mi przekazane - a co najważniejsze również przećwiczone podczas warsztatów, wydają się być oczywiste. Nie zmienia to jednak faktu, że warto regularnie przypominać sobie o dobrych praktykach no i po prostu je stosować.

Sposób prowadzenia warsztatów na prawdę jest godny polecenia. Nie jest to tylko teoria, ale tak jak zaznaczyłem, również wiele praktycznych przykładów, które pozwalają poradzić sobie z dosłownie KAŻDYM problemem. A to dodatkowo wszystko prowadzone w przyjemnej atmosferze i z profesjonalnym podejściem wykładowców.
Zdecydowanie polecam warsztaty prowadzone przez TOC Consulting i z chęcią będę do nich wracał, jeśli będzie tylko takowa możliwość ...."

Uczestnik szkolenia
Wykorzystam przykłady, które sam analizowałem w najbliższym projekcie, po rozwiązaniu niektórych kwestii, w chwili obecnej przewiduję pozytywne wyniki

Uczestniczka szkolenia, Instytucja Publiczna
1) sposób prowadzenia przez Panią [Agnieszkę Szepielow] tematu, poprzez dostosowanie tempa przekazu do każdego uczestnika, pozwolił mi na skonfrontowanie nowej
idei i sposobów jej praktycznego wdrażania z dotychczasowymi, wynikającymi z odmiennych teoretycznych podejść do rozwiązywania sytuacji problemowych. Oznacza to, że miałam w trakcie szkolenia czas na modyfikację nawyków interpretacyjnych. Konfrontacja nowego ze starym wymaga czasu i spokoju i to dostałam w ofercie szkoleniowej.

2) Indywidualizacja podejścia do uczestników, opierajaca się na omawianiu "twarzą w twarz" sposobu wykonania ćwiczenia  na każdym etapie, pomagała mi w rewidowaniu "nowego ze starym". Metoda tym cenniejsza, że pozwalała na zmniejszenie niepokoju przed ocenami innych uczestników, (zwłaszcza gdy uczestników dzieli dystans wieku i doświadczeń edukacyjnych).

3) Szkolenie nie było "zagadane" przez Panią.  Podstawy teoretyczne były dobrze ilustrowane w materiałach pomocniczych i zajmowały proporcjonalnie równy czas z ćwiczeniami.

4) Stały kontakt wzrokowy, przekaz głosem i  gestykulacją miły w odbiorze, pomagał mi w skupieniu się na treści.

5) Warunki lokalowe (cisza), miejsce i wyposażenie sali były satysfakcjonujące.

Dziękuję.

Cezary Ciecieląg, Dyrektor Handlowy, Federal Mogul Bimet S.A., 2005
Narzędzia Logicznego Wnioskowania Teorii Ograniczeń pomagają w widzeniu, a nawet uczą prawidłowego widzenia otaczającej rzeczywistości (zawodowej i osobistej). (...) Zastosowałem już kilkakrotnie narzędzia TOC dla ważnych dla mnie problemów osobistych oraz zawodowych, i rzeczywiście rozbicie fałszywych założeń w moim wcześniejszym myśleniu jest w pewnym sensie uczuciem przyjemnego "wyzwolenia". Pozwala też robić nie drobne usprawnienia, a "skoki kwantowe"!

Adam Grabowski, Z-ca Dyrektora ds ekonomicznych, Swedwood Poland, Grupa IKEA, 2005
Każdy z nas ma pełen pakiet doświadczeń i bardzo często sięga do niego w sytuacjach kryzysowych. W większości przypadków po drugiej, trzeciej lub czwartej próbuje udaje się rozwiązać problem. Wymaga to jednak dużego wysiłku i nigdy nie wiemy, z której strony ten sam problem wróci do nas..............
Efekt niepewności mogą obniżyć narzędzia oferowane przez TOC. Na pierwszy rzut oka wydają się zbyt rozbudowane i na początku dużo szybciej "wpadamy" na rozwiązanie intuicyjne. Po głębszym zastanowieniu szczególnie jeśli chcemy połączyć niepokojące informacje dochodzące z różnych działów firmy wydają się one wręcz niezbędne do efektywnego działania. Uwalniamy się również dzięki nim od pewnych swoich utartych schematów działania
Dlatego chciałem polecić TOC.

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI METODĄ ŁAŃCUCHA KRYTYCZNEGO


Wojciech Lorens, Kierownik ds. Rozwoju Systemów Medycznych, Medicover, 2014
Logicznie ułożony program: dobrze zidentyfikowane typowe problemy w środowisku jedno- i wieloprojektowym, przekonująco pokazane w jaki sposób TOC rozwiązuje kwestie, z którymi często nie radzą sobie inne metodyki. Dobry dobór ćwiczeń obrazujących skuteczność metody łańcucha krytycznego – ekstremalnie proste, ale bardzo działające na wyobraźnię i dające do myślenia.

ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI I ZMIANĄ

 

Edyta Świątek, Manager Działu Usług Księgowych, 2017
Niezwykle inspirujące i praktyczne warsztaty, które pozwalają na spojrzenie na problem z zupełnie nowej perspektywy i znalezienie rozwiązania, które daje poczucie wygranej obu stronom sytuacji. Po szkoleniu pojawiło mi się mnóstwo pomysłów na usprawnienia i mega motywacja, żeby je wprowadzić od razu. Rozwiązania wydają się być oczywistą oczywistością- ale dopiero warsztaty mi je uświadomiły.

uczestnik szkolenia
Nieunikniony w firmie jest proces zachodzących zmian. Dało to do myślenia jak wprowadzać zmiany , aby były one usprawnieniami, przynoszącymi korzyści.

uczestnik szkolenia
Polecam każdemu kto ma podwładnych i codziennie "sprzedaje" pomysły usprawnień, czasem takie, których sam jeszcze nie "kupił' - fantastyczny sposób i co najważniejsze - DZIAŁA! Przetestowałem na "niemożliwym" celu i udało nam się go osiągnąć!
A chmura gaszenia pożarów bezbłędna! - dzięki jej stosowaniu praca jest coraz rozsądniejsza

uczestnik szkolenia, kierownik produkcji
Przyznam, że przyszedłem niechętnie... sceptycznie podchodzę do "miękkich" szkoleń, my musimy mieć "twarde' rezultaty, ale tu się pozytywnie zaskoczyłem, była logika i proces - wreszcie dostałem TECHNOLOGIĘ do przeprowadzania zmian. dziękuję

USPRAWNIANIE PRODUKCJI - MIARY TOC


uczestnik szkolenia
Dobrze przekazany materiał, ciekawe przykłady i atrakcyjna forma pracy z symulatorem

uczestnik szkolenia
AHA! jeśli chodzi o sposób mierzenia i wyliczania korzyści - jeszcze dziś wieczorem przeliczam projekt, który mamy realizować w firmie. Miary też można zmieniać!!!

TOC W MARKETINGU I SPRZEDAŻY

 

Marta Dworak, współwłaściciel Komserwis sp. z o.o., 2022
Szkolenie z zakresu wykorzystania TOC w marketingu i sprzedaży przygotowane przez p. Agnieszkę Szepielow w sposób bardzo jasny, przejrzysty i bardzo zrozumiały pokazuje rozwiązania wypracowane przez E. Goldratta i jego współpracowników dla tego obszaru.

Pani Agnieszka nakreśla podstawy rozwiązań TOC korzystając z narzędzi logicznego wnioskowania i omawia ich zastosowania w praktyce. Pokazuje krok po kroku metodykę wdrożenia SPE [Sales Process Engineering - Projektowanie Procesu Sprzedaży] w przedsiębiorstwie i zasady opracowania ofert "nie do odrzucenia". Dodatkowo, wspiera przedstawiane rozwiązania przykładami z jej bogatego doświadczenia doradczego i współpracy z przedsiębiorstwami - można mieć pewność, że prezentowane rozwiązania były stosowane w praktyce biznesowej. Pani Agnieszka miała też czas i cierpliwość żeby udzielić wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie zadawane przeze mnie pytania.

Szkolenie jest bardzo przydatne dla osób które chcą samodzielnie wdrażać zasady TOC w większych i mniejszych firmach. Jest to doskonałe zarówno dla osób, które są zainteresowane Teorią Ograniczeń i rozwiązaniami jakie proponuje dla różnych obszarów w firmie, jak i dla tych, którzy chcą inaczej spojrzeć na zarządzanie sprzedażą i zwiększyć skuteczność swojej firmy.

uczestnik szkolenia, Managing Director, 2011
Dziękuję za wczorajsze szkolenie [TOC w marketingu i Sprzedaży]. Wdrażam ten sposób podejścia do procesu sprzedaży natychmiast.

uczestnik szkolenia
Czuję się niemal zażenowany prostotą tych rozwiązań i tym, że wcześniej ich nie zauważyłem, mam aż ochotę je odrzucić, albo powiedzieć, że od dawna tak robimy, ale to nieprawda a dalsze zwlekanie z wdrożeniem byłoby po prostu nieopłacalne. Jeszcze raz serdecznie dziękuję!!!


TOC W DYSTRYBUCJI I ŁAŃCUCHU DOSTAW


Dariusz Maciągowski, Industrial Engineer, Philips Lighting Poland S.A., 2005
Ciekawym doświadczeniem była tzw. Gra Piwna, która pokazuje jak duży wpływ na produkcje mają "sztuczne" skoki w popycie tworzone przez poszczególne ogniwa w łańcuchu dostaw. Gra Piwna pomogła mi zrozumieć dlaczego tak trudno uzyskać jest stały takt produkcyjny i jak ważne jest myślenie systemowe.
Miłym zaskoczeniem dla słuchaczy były również prezentacje filmów, na których zobaczyć mogliśmy wykład Goldratta czy studia przypadków wdrożenia TOC..

Jerzy Lech Łuksza, Właściciel, Łuksza S.J., 2018
Bardzo dziękuję za ciekawe szkolenie. Wykład bardzo merytoryczny poparty symulacjami i praktycznymi przykładami.
Temat szkolenia i forma przekazu godna polecenia.